В рамках проведення Місячника безпеки життєдіяльності (квітень), Тижня проведення безпеки дорожнього руху з 13.05. – 19.05. та Тижня безпеки дитини з 20.05. по 26.05. з метою відпрацювання правильної поведінки учасників освітньо-виховного процесу під час екстремальних та надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру проведено практичний тренінг з евакуації дітей та працівників з приміщень ЗДО.
Під час проведення освітньої роботи з дітьми в плани включено тематичні та інтегровані заняття, бесіди «Як вберегти свій будинок від пожежі», «Свої-чужі», «Вогонь злий і добрий», «Про хлопавки, петарди, ракети», «Для чого потрібно знати і виконувати правила дорожнього руху», «Світлофор та зебра»; читання творів художньої літератури, перегляд мультфільмів відповідної тематики, пошуково-дослідну діяльність з елементами БЖД, сюжетно-рольові ігри з включенням ситуацій: небезпечні предмети на майданчику (група № 4, вихователь Дем’яненко Н.О.), поради молодшому братику, або сестричці (група № 6, вихователь Вавелюк О.М.), відпочинок на природі, пожежники у роботі з вогнем (група № 3, вихователь Таран Н.М.). Для дітей старшого дошкільного віку запропоновані проблемні ситуації, творчі завдання, моделювання ситуації «Сам удома», «Ліфтова небезпека», «Нікотин – отрута», «Я – пожежний!», «Ми маленькі водії», «Переходимо вулицю», що допомагають усвідомити дітям, як правильно поводитися в нестандартних життєвих ситуаціях. Проведено: спортивну розвагу «Ми вогню не боїмося», розвагу «У гості до Світлофорчика». Для дітей молодшого дошкільного віку проведено лялькову виставу «Про вогонь нам треба знати, з ним не можна жартувати».
Задля підвищення рівня обізнаності, пов’язаної з мінною безпекою, проведено ряд просвітницької роботи з дітьми із питань мінної безпеки, через читання казок, загадок, віршів, розіграні та обговорені ігрові ситуації, переглянуті мультфільми та різні види театру. Практичних навичок діти набули в процесі ігрової діяльності: словесні ігри – «Можна або ні», «Безпечно – небезпечно»; настільно-друковані ігри: ігри мандрівки «Прогулянка з псом Патроном», «Безпечне лото», рухливі ігри «Безпечна стежинка», «Безпечна прогулянка», «Крокуй обережно» тощо.
З метою попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму, підвищення рівня інформаційно-просвітницької роботи, привернення уваги до надскладної ситуації з безпеки дорожнього руху в Україні, сприяння вихованню дорожньої культури серед учасників освітнього процесу ЗДО №60 (вихованців, батьків та педагогів) та з метою об’єднання зусиль суспільства задля зменшення кількості смертей і травм на дорогах, з 13.05.2024 по 19.05.2024 у КЗДО КТ №60 КМР було проведено Тиждень безпеки дорожнього руху.
Робота проведена відповідно до плану заходів для дітей, що відвідують чергові групи ЗДО, щодо проведення тижня безпеки дорожнього руху та підготовлені інформаційні матеріали для онлайн занять в усіх вікових групах, що працюють у дистанційному форматі.
Проведенні інструктажі з усіма працівниками закладу з питань дотримання правил дорожнього руху та попередження дорожньо-транспортного травматизму.
Розроблені методичні рекомендації для педагогів по організації роботи з дітьми та батьками з зазначеного питання, пам’ятки, брошури, та розміщено інформацію в куточках для батьків та на сайті закладу;
Проведено спортивні розваги в групах «Дзвіночки» (старша) та «Чомусики» (спеціальна) до тижня безпечного руху «Пригоди Буратіно», мета якого навчити дітей розрізняти дорожні знаки, розширювати уявлення про правила поведінки на вулиці, закріпити знання дітей про кольори сигналів світлофора та їх послідовність, про правила дорожнього руху.
Весь фото звіт, ви можете переглянути на нашій сторінці у фейсбук, за посиланням: