Тел. 097-567-32-66

Пап’є-маше

Пап’є-маше – Виникнення даної техніки виготовлення виробів, швидше за все, сталося у Франції. По-французьки пап’є маше – це «жований папір». техніка знайома з давніх часів. Застосовують її для створення об’ємних образів. З пап’є-маше роблять муляжі, маски, навчальні посібники, іграшки, театральну бутафорію, шкатулки. У цій техніці здебільшого використовують газетний папір. Методика –склеювання добре знайома – маленькі шматочків паперу в декілька шарів. Для пап’є-маше необхідний папір, що добре вбирає воду.
У назві немає нічого дивного що ми нею зацікавились , адже для виробів потрібна газета, білі аркуші А4 і клей. Існує 2 різних способи: клеїти шматочки поетапно, шарами (машірування); ліпити вологою паперовою масою. Більшість предметів виготовляється легко і швидко, але потрібно досить багато часу витрачали на просушку виробів. Оздоблення часом займає день-два, особливо коли виріб складний. Декорували заготовку з пап’є-маше не тільки фарбами, розписуючи як художники, а використовували декупаж або ассамбляж.


Але ми використали старий спосіб вареного клею, а саме – клейстеру . Пропонуємо Рецепт його виготовлення : зварити з води і муки.
Маширування. Вироби з пап’є-маше своїми руками для гурківців ми вибрали нескладні. Так, щоб «виліпити» чашку або вазу, треба вибрати відповідну ємність. Техніка виготовлення досить проста: Зовні ємність обжали фольгою. Потім нарвали паперу, намагаючись, щоб шматочки виходили невеликими. . Поетапно наклеїли шматочки зовні поверх фольги. Розташовували їх трохи навхрест, щоб уникати просвіти пропусків. Клеєм промащувати зручніше поверх паперу – вона потім просочиться сама. Вирівняли відразу. Закінчивши, дали виробу підсохнути. Найкраще залишити його на ніч. Додатково нанесли ще пару шарів на наступний день. Ми запланували розфарбовувати готові фігурки фарбами, то фінальний шар зробили з розірваної на маленькі шматочки листи білого паперу. Ось що у нас вийшло : «Новорічні іграшки»; «Медальйони для ялинки»