Тел. 097-567-32-66

Терра.

Терра в перекладі з латинської – це земля і  все, що використовується в техниці . Терра, має земне походження –це можуть бути сухі квіти, листя, насіння, комахи, ракушки висушені морські мешканці, камінчики, тощо. Композиції в техниці терра виконуються в колажній техниці. А колаж в перекладі з французької означає «наклеювання» на основу будь-яких матеріалів, що відрізняються від неї за кольором, формою і фактурою. Техніка аплікації використовувалася з давніх часів, наприклад, в декоративно-прикладному мистецтві і навіть в іконній живопису. У мистецтві колажу, фантазія   абсолютно нічим не обмежена. Можна використовувати поєднання різних матеріалів, створювати будь-які лінії і колірні поєднання. Якщо говорити про флористичному колажі, то це ще й уміння створювати квітковий букет.

 Колажі з натуральних матеріалів створюють особливу атмосферу затишку.    Багато що в повсякденному житті сприймається як сміття, в колажі знаходиться місце. Предмети, здавалося б, нецікаві самі по собі, будучи вбудованими в роботу, стають частиною свого роду містерії, гри, вистави, в якому їм відведена значна роль. Чарівність техніки «терра» – в її багатозначності. З її допомогою можна відтворити обсяг, глибину, колір, гру світлотіні, різноманітність фактури. Багато що пов’язує колаж «терра» з живописом. На висохлий розчин накладається колористичний тон. Тон – це основний колір всієї композиції або будь-якої її частини.

Велике значення в колажі “терра” відводиться фактурі: характеру поверхні, способу обробки. Для роботи буде потрібна ємкість для замісу розчину, пульверизатор для змочування, шпатель, гумові рукавички для роботи, палітра для розведення фарб, пензлі для нанесення фарби.  

Нам знадобилися – шило, дріт, скріпки, ножиці, плоскогубці. Зрозуміло доведеться використовувати різну “сміття”, вибір якого буде залежати від  бачення картини, ідеї. Це можуть бути і засохлі листочки, шматки паперу, шматочок скельця, шкаралупа, ґудзик, тасьма, мотузочок.  .

Колажі зазвичай важкі, тому основу треба вибирати товсту. З фарб найбільш підходить гуаш. В колаж вбудовувати можна тільки сухі рослини. Сушити під пресом не можна, так як рослини, листя втрачають свою форму, обсяг. Тому рослинний матеріал сушимо на повітрі. Легкі матеріали кріпляться за допомогою розчину, важкі: горіхи, шишки, каштани, жолуді – прив’язуються тонким дротом (бажано придбати флористичну дріт).

  В роботах ми намагались поєднувати різні техніки,   – терра і декупаж це ще більше розширює простори для польоту фантазії. Це  справжній творчий пошук, смілива фантазія. Пропонуємо декілька робіт в змішаній техніці  на тему :«Мешканці зимового лісу»