Тел. 097-567-32-66

Правила прийому дітей до садочка

Зверніть увагу !!!

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 12 березня 2003 р. № 305
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 27 січня 2021 р. № 86) оновлене ПОЛОЖЕННЯ
про заклад дошкільної освіти

Оновлено порядок першочергового зарахування дітей до ЗДО

Пунктом 10 Положення визначено, що першочергово до державних (комунальних) закладів дошкільної освіти зараховують дітей, які:

  • проживають на території обслуговування державного (комунального) закладу дошкільної освіти — в разі її встановлення його засновником;
  • є рідними або усиновленими братами та/або сестрами дітей, які вже здобувають дошкільну освіту в такому закладі дошкільної освіти;
  • є дітьми працівників такого закладу дошкільної освіти;
  • належать до категорії дітей з особливими освітніми потребами, що зумовлені порушеннями інтелектуального розвитку та/або сенсорними та фізичними порушеннями;
  • належать до категорії дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які влаштовані під опіку, у прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу, патронатну сім’ю, а також усиновлених дітей;
  • перебувають у складних життєвих обставинах і на обліку в службах у справах дітей;
  • діти з числа внутрішньо переміщених осіб чи діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів.

Ці категорії дітей мають право на першочергове зарахування до закладів освіти відповідно до закону.

Електронна реєстрація дітей в дошкільні навчальні заклади

Інструкція для батьків (електронна реєстрація дітей до ЗДО)

Відповідно до пункту 2 статті 19 Закону України «Про дошкільну освіту», функціонування закладів дошкільної освіти, зокрема, створення умов для здобуття дітьми дошкільної освіти, належить до повноважень органів виконавчої влади та місцевих органів самоврядування.

Питання щодо розроблення та  впровадження  програми електронної  реєстрації  дітей  у заклади дошкільної освіти належить до компетенції  місцевих органів управління освітою.

ЯКА ПРОЦЕДУРА ЕЛЕКТРОННОГО ЗАПИСУ В САДОЧОК?

Нині активно діє електронна система запису.

Передусім батькам необхідно обрати заклад.

Після того, як батьки зареєстрували дитину в електронній системі, їм відкривається вільний доступ до черги і вони можуть відслідковувати своє просування у цій черзі.

ЯК СКОРИСТАТИСЯ ЕЛЕКТРОННОЮ ЧЕРГОЮ?

Необхідно пройти online-реєстрацію на сайті – обрати вільний садочок та заповнити форму. 

При реєстрації вказати: ім’я та прізвище дитини, дату народження, серію та номер свідоцтва про народження, контактний телефон одного з батьків,  бажаний ЗДО. Далі натиснути “Подати заявку”.

Якщо реєстрація заявки успішна – встановлюється статус “Зареєстровано в черзі”; дату та час реєстрації не можна буде змінити за жодних умов.

Якщо є вільні місця, то статус реєстрації зміниться на “Є можливість зарахування”, і буде запропоновано місце в обраному садочку.

Батькам слід постійно відслідковувати статус, і в разі його зміни (про що буде надіслано повідомлення на електронну адресу) та подати необхідні документи для вступу (термін подачі документів встановлюється місцевими органами виконавчої влади і органами місцевого самоврядування). В іншому випадку черга автоматично скасовується.

До слова, зважаючи на складну ситуацію з дитсадками, в чергу можна ставати навіть з моменту народження дитини. Однак лише в тому випадку, якщо батьки впевнені, що не змінюватимуть своє місце проживання. В іншому разі таке рішення буде недоцільним.

Питання про відвідування закладу дошкільної освіти дітьми, батьки яких відмовляються від щеплень, вирішується лікарсько-консультативною комісією, згідно наказу Міністерства охорони здоров’я України від 29.11.2002  № 434 та затвердженого цим наказом примірного «Положення про підготовку дітей на педіатричній дільниці до відвідування дошкільного та шкільного загальноосвітнього навчального закладу».

За наявності відповідних медичних довідок встановленого зразка із висновком лікарсько-консультативної комісії, у якому зазначено, що дитина може відвідувати заклад дошкільної освіти, керівник зобов’язаний прийняти дитину до садочка.

Під час прийому дитини до закладу дошкільної освіти, керівник   зобов’язаний   ознайомити   батьків  або  осіб,  що  їх замінюють, із статутом дошкільного закладу, іншими документами, що регламентують його діяльність.

ЧИ ВАРТО СТАВАТИ В ЧЕРГУ ОДРАЗУ ПІСЛЯ НАРОДЖЕННЯ ДИТИНИ?

1.Не обов’язково, адже законом таке не передбачено.

2.Бажано, оскільки збільшується можливість отримати місце в дитячому садку та зекономити час, сили та ваші нерви.

ЯКІ Є ПІЛЬГИ ДЛЯ ВСТУПУ В САДОК?

Перш, ніж ставати в чергу, варто подивитися перелік пільг при запису до дитячого садочка. Місцева влада може встановлювати додаткові пільги.

Якщо дитина потрапляє під якусь пільгу, але в дитсадку зараз зайняті всі місця, то дитину направляють в інший садочок зі збереженням цієї пільги.

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО МІСЦЬ НЕМАЄ?

Не влаштовуйте скандалу – зберігайте спокій та розсудливість. Для початку з’ясуйте у співробітників, з якої причини відсутнє місце, та запитайте, як вам вчинити, щоб місце все-таки з’явилося.

ПРИЙОМ дітей В ЗДО

здійснює комісія на чолі з керівник ом ЗДО протягом   літа,  на підставі заяви батьків або осіб, які їх замінюють, медичної довідки про стан здоров’я дитини, довідки сімейного лікаря про епідеміологічне оточення, наявність щеплень, свідоцтва про народження.

Групи у дошкільному  закладі комплектуються за віковими ознаками. За дитиною зберігається місце в дошкільному навчальному закладі державної та комунальної форм власності у разі її хвороби, карантину, санаторного лікування, на час відпустки батьків або осіб, які їх замінюють, а також у літній оздоровчий період (75 днів).

правила ВІДРАХУВАННЯ ДИТИНИ:

за бажанням батьків або осіб, які їх замінюють( заява);

на підставі медичного висновку про стан здоров’я дитини, що виключає можливість її подальшого перебування у дошкільному навчальному закладі даного типу;

у разі несплати без поважних причин батьками або особами, які їх замінюють, плати за харчування дитини протягом двох місяців.

ЯКІ ДОКУМЕНТИ ПОРІБНО НАДАТИ ДЛЯ ЗАРАХУВАННЯ ДИТИНИ В ЗДО :

-Заява батьків або осіб, які їх замінюють що до влаштування дитини до дитячого закладу.

-Медична довідка дитини ( обовьязкова наявність щеплень , згідно віку дитини відностно затвердженного календаря щепленя)

-При наявності пільг – документи, що їх підтверджують.

-Батькам необхідно мати при собі копію та оригвнал паспорту .

– свідоцтво про народження дитини.

– 4 фото дитини ( 4х4)

для зарахування дітей до спеціальних груп додатково ;

додається висновок про комплексну-педагогічну оцінку розвитку дитини ( ІРЦ №1) медичну довідку про стан здоров’я дитини з висновком лікаря про те, що дитина може відвідувати спеціальні групи ЗДО

 ВРАХУЙТЕ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ОДЯГУ ТА ЗОВНІШНЬОГО ВИГЛЯДУ  ДИТИНИ:

Одяг дитини повинен бути чистим, охайним, відповідати порі року, температурі повітря, відповідати розміру дитини.

Небажане носіння комбінезонів. Повинна бути чиста нижня білизна ( обовьязково з запасними одягом)

Зав’язки і застібки мають бути розташовані так, щоб дитина могла самостійно себе обслужити.

Взуття має бути легким, теплим, точно відповідати нозі дитини, легко зніматися і надіватися.

Носова хустка потрібна дитині як в приміщенні, так і на прогулянці. Зробіть на одязі зручні кишені для її зберігання.

Лице повинно бути умите, ніс, руки – чисті, нігті – підстрижені, зуби – почищені, зачіска – охайна.

Щоб уникнути випадків травматизму та з метою збереження здоров’я дітей, необхідно перевіряти вміст кишень дитини на наявність небезпечних предметів.

Категорично забороняється приносити в садок гострі, ріжучі, скляні предмети, дрібні предмети (намистинки, ґудзики і тому подібне, пігулки), коштовні прикраси , гаджети а також їжу, напої, памперси та пляшки з сосками.