Тел. 097-567-32-66

Оригамі

Давнє мистецтво складання з паперу прийшло до нас з Японії добре знайоме всім із дитинства: хлопчики традиційно пускали літачки, а дівчатка робили коробочки і віяла. Магія орігамі  полягає в тому, що з простого квадрата паперу народжується цілий світ химерних форм. Не потрібно ані клею, ані ножиць, а тільки спритність рук і чітке дотримання інструкції. Це корисне заняття для дітей, що має колосальний розвивальний ефект. Це тренування уваги і концентрації. Розвиток пам’яті та просторового мислення. Це геометрія в дії. Метою цього мистецтва є створення витворів шляхом використання схеми геометричних згинів і складок. Термін «оригамі» належить до всіх типів складання паперу, а не тільки до японських зразків.

 Дослівно з японської мови орігамі означає «складений папір». У Китаї орігамі називають «мистецтвом білого аркуша». Це вид декоративно-прикладного мистецтва, що полягає в складанні фігурок з паперу.

Головний закон орігамі – не додавати і не віднімати нічого зайвого. Цей закон існував з моменту появи паперового мистецтва і його дотримуються і сучасні «паперові модельєри». Саме цей закон робить орігамі найоригінальнішим і унікальним видом мистецтва.

Мистецтво орігамі  з’явилося ще в давнину. Вперше паперові фігурки були зроблені в Стародавньому Китаї і Японії. Орігамі швидко набирало популярність і стало важливою частиною всіх світських церемоній.

Наприклад, самураї обмінювалися паперовими подарунками як символами удачі. Або складені з паперу метелика символізували ніжні романтичні почуття нареченого і нареченої на їх весіллі.

Паперовий матеріал використовувався і в проведенні релігійних церемоній, яким приділялася особлива увага. Стіни храмів були прикрашені папером із зображенням богів.

На паперових фігурках були написані стародавні мудрості, заповіді. При вході в храм висіло безліч різних паперових зображень священних тварин японців чи китайців. В особливих паперових коробочках було прийнято приносити дари в храми.

Орігамі було популярним і в європейських країнах. Так, в Іспанії в 11 столітті вперше почали складати паперові фігурки. Саме тут відкрилася одна з перших європейських шкіл орігамі. Бажаючих навчитися цьому виду мистецтва було більш ніж достатньо. Були вдосконалені класичні методи орігамі, розроблені нові методи складання традиційних фігур, винайдені нові, до цього невідомі навіть східним майстрам.

У Німеччині це сталося в 15 столітті. Як і в східних країнах, орігамі стало значною частиною церемоній. Виникають так звані традиційні моделі орігамі: капелюхи, човни, будиночки.

На початку 19 століття німецький педагог, теоретик дошкільного виховання Фрідріх Фребель запропонував ввести в дитячих садах заняття орігамі, на яких у дітей будуть розвиватися мислення, уява, винахідливість і інтелект.

Учитель використовував орігамі з метою навчання дітей основним правилам геометрії.

До речі, цього німецькому філософу належить створення самого поняття «дитячий сад» і відкриття перших дошкільних установ. Ідея використання орігамі в дитячих садах була швидко підхоплена і діти з задоволенням створювали паперові «шедеври» .Орігамі стало використовуватися як навчальна гра.

Сьогодні орігамі перетворилося в міжнародне мистецтво. Удосконалюється техніка збирання, виникають нові методи роботи з папером, формуються нові види орігамі.

ВИСТАВКИ ДИТЯЧИХ РОБІТ: «ОСІННЯ КАЗКА» / змішанатехніка/; «Зимовий пейзаж»; «Барвисті квіти»; «Мої маленькі друзі»; «В японському стилі»-панно.