Тел. 097-567-32-66

Об’ємна аплікація

Об’ємна  аплікація. Аплікація є найбільш поширеним видом художньої діяльності й водночас найдоступнішою паперовою технікою. Робота з папером сприяє розвитку композиційного мислення, кольорового сприймання, почуття декоративності, ритму і формування стилізувати будь-які форми. Аплікація утворюється шляхом наклеювання на аркуш-основу вирізаних з паперу деталей різної форми. Простота і чіткість контурів, силуетів робить її особливо доступною для сприймання. Аплікація також доступна для кольорового паперу, чи паперу раніше пофарбованого. Аплікація може бути як пласкою, так і об’ємною, з 3-D зображенням. Друга і третя виглядають значно краще та вишуканіше. 3D аплікація – це Об’ємна аплікація – це спосіб отримання об’ємного зображення (барельєфа). В техніці 3D-аплікації створюються мальовничі об’ємні картини, основна ідея яких полягає в пошаровому наклеюванні на фон-основу різних фрагментів зображення за допомогою об’ємного клейового матеріалу.

 Деталі наклеюються на основу за допомогою об’ємного скочу або гофрованого картону, який якраз і створює об’ємність картини. Причому деталі наклеюються в декілька шарів або рівнів,  так створюється передній, середній і задній плани картини, що і надає зображеним на ній предметів реалістичну об’ємність.

       Для створення таких картин   ми використовуємо будь-які підручні засоби . Кольоровий папір, складений шарами, може бути матеріалом для створення 3D-аплікацій, які дивують своєю красотою і незвичайним зовнішнім виглядом.

 В процесі роботи над об’ємною аплікацією діти опановують  способи і техніку обробки паперу (вирізання, згинання, моделювання, склеювання), у них  розвивається просторове мислення, дрібна моторика рук, окомір, мова, вміння аналізувати і порівнювати, у дітей вдосконалюється координація руху рук, формуються такі якості як акуратність, швидкість і точність.

Паперопластика доступна і цікава.  У ній ми поєднуємо відразу кілька методів збирання і фіксації конструкцій. При цьому робота виконується дуже легко.     А наші гурківці (за допомогою керівника гуртка) здатні створювати справжні шедеври.  Багато хто порівнює паперову пластику зі скульптурою і барельєфом. Відмінність створенных фигурок лише в тому, що паперові конструкції залишаються порожніми. Всі элементи при цьому збираються по-окремо і потім з’єднуються  між собою скотчем, нитками або клеєм. Але існують додаткові класифікації  цієї техніки. Серед основних видів техніки виділяють наступні:

• орігамі;

• торцюванная;

• модульне орігамі;

• квілінг.

Залежно від техніки виконання роботи

Залежно від техніки виконання роботи:

• обривності;

•конструкції зі смуг;

•тиснення;

• вироби на основі циліндрів, конусів і коробок;

• прямі і криві складки;

•  рельєфні конструкції;

• вироби на основі макетів.

Пропонуємо переглянути декілька дитячих робіт з теми  «Дари осені»3-D аплікації та паперопластики