Літо є найсприятливішим періодом для зміцнення здоров’я, загартування та всебічного розвитку дітей. Оздоровлення дітей у літній період – складова частина роботи закладу дошкільної освіти, тому колектив нашого закладу приклав максимум зусиль для того, щоб дитяче дозвілля у цей період було змістовним, веселим та цікавим, особливо у період карантинних обмежень і доволі довгої відсутності дітей в ЗДО.

Протягом оздоровчого періоду перед ЗДО поставлено важливу мету – створити умови для забезпечення оздоровлення, збереження життя дітей та подальшого формування їхньої життєвої компетентності.

Відповідно до Постанов Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (зі змінами), від 20 травня 2020 року №392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів», рішення оперативного штабу з питань запобігання занесенню та поширенню на території м. Кривого Рогу гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV від 22.05.2020, керуючись Законами України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення», «Про захист населення від інфекційних хвороб», «Про дошкільну освіту», на виконання наказу МОЗ України від 24 березня 2016 року №234 «Про затвердження Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів», постановою Головного державного санітарного лікаря України від 21.05.2020 №25 «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), спільного наказу МОЗ та МОН України від 17 квітня 2006 року №298/227 «Про затвердження Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах», з метою забезпечення стабільного та впорядкованого відновлення роботи та освітнього процесу в закладах дошкільної освіти, правил безпеки санітарного стану приміщень та збереження здоров’я і безпеки учасників освітнього процесу, Наказ №106 від 22.05.2020«Про відновлення роботи закладів дошкільної освіти міста», та по закладу Наказ №21-а/г від 24.05.2020р. “Про відновлення роботи ЗДО” діти почали відвідувати ЗДО в умовах адаптивного карантину.

Враховуючи вищезазначені рекомендації адміністрацією закладу були створені графіки дезінфекції обладнання на ігрових та спортивному майданчиків, дезінфекції та генерального прибирання (вологого) приміщень в закладі, провітрювання приміщень, дезінфекції та миття посуду, прання та дезінфекції білизни, використання та утилізації ЗІЗ та паперових рушників. Складений алгоритм протиепідемічних дій працівників під час прийому дітей в ЗДО.

З огляду на це, всі працівники садочка спрямували свої зусилля на розв’язання важливих завдань.

Зокрема:

  • дотримуватися розпорядку дня, враховуючи чергування фізичних та психічних навантажень і відпочинку, забезпечувати максимальне перебування на свіжому повітрі, відповідну тривалість сну для дітей відповідної вікової категорії;
  • проводити санітарно-гігієнічні процедури, дотримуючись санітарно-гігієнічних норм;
  • забезпечувати достатню рухову активність дітей впродовж дня;
  • організовувати збалансоване, збагачене вітамінами харчування та раціональний питний режим.

Освітні завдання:

  • узагальнювати, закріплювати та розширювати уявлення про навколишній світ та самих себе;
  • удосконалювати набуті впродовж навчального року вміння та навички;
  • збагачувати практичний досвід дітей через залучення до різних видів діяльності – ігрової, рухової, пізнавальної, художньої, комунікативно-мовленнєвої, пошуково-дослідницької, трудової.

Закладом дошкільної освіти заздалегідь проведено необхідну підготовчу роботу до початку оздоровлення дітей. Видано відповідні накази.

Протягом травня здійснено благоустрій всієї підпорядкованої дошкільному закладу території, частково відремонтовано та пофарбовано наявне ігрове та фізкультурно-спортивне обладнання на дитячих майданчиках усіх вікових груп, проведено генеральне прибирання всіх групових кімнат та службових приміщень.

На виробничій нараді з усіма працівниками закладу обговорено питання щодо дотримання санітарно-гігієнічного режиму в закладі протягом оздоровчого періоду, виконання інструкції з безпеки життєдіяльності дітей, здійснення контролю за недопущення випадків дитячого травматизму та харчових отруєнь. Проведено планові інструктажі з охорони праці, техніки безпеки, пожежної безпеки з усіма категоріями працівників закладу.

Ст. медичною сестрою Кошман О.В., проведено консультування колективу з питань надання першої долікарняної допомоги постраждалим при виникненні нещасних випадків, ознайомлено всіх з пам’ятками щодо запобігання отруєнь отруйними грибами, ягодами, педпрацівникам надано рекомендації щодо організації загартування дітей влітку, проведення лікувально-профілактичних та оздоровчих заходів з дітьми в режимі дня.

В літній період заклад переведено на літній режим роботи: освітньо-виховний процес розвантажено, перевага надавалася заняттям художньо-естетичного, мовленнєвого, еколого-природничого, валеологічного та фізкультурно – оздоровчого напрямку; забезпечувався  активний руховий режим дітей протягом дня; посилено роботу щодо проведення фізкультурно – оздоровчих та лікувально-профілактичних заходів; раціон харчування дітей  збагачено  вітамінами за рахунок щоденного вживання свіжих фруктів, соку.

План роботи на літній оздоровчий період  розглянуто, обговорено та затверджено  на засіданні педагогічної ради (протокол №4 від 31.05.2020р.).

Чітко виважені, продумані заходи  плану дали змогу забезпечити  систематичну, раціональну й ефективну роботу  всіх підрозділів  і служб  дошкільного закладу, поетапно реалізовувати освітні завдання літнього оздоровчого періоду.      

Літо – найкраща пора, щоб розпочати рішучі дії задля зміцнення здоров’я дітей, тому  планом визначено  систему фізкультурно-оздоровчих заходів та заходів щодо загартування  та зміцнення здоров’я дітей протягом літнього періоду.

Літо для наших малюків розпочалося з традиційного свята до Дня захисту дітей: конкурс малюнків на асфальті «Щаслива країна –   щаслива дитина», фізкультурна розвага «Зигзаги спритності»

Влітку батьки прагнуть, аби їхні діти добре відпочили. Окрім поїздки на море чи до бабусі, малюків можна оздоровити у закладі дошкільної освіти. В нашому садочку літньої пори діти частіше бувають на свіжому повітрі, на майданчиках. Адже саме тут відбуваються основні оздоровчі моменти.

Тому діяльність закладу у літній період спрямовується на організацію змістовного, різноманітного буття з метою оздоровлення дітей, забезпечення їхнього активного відпочинку, закріплення, уточнення, розширення запасу набутих упродовж навчального року знань через різні види дитячої діяльності: рухової, ігрової, пізнавальної.

Аби малюки не втомлювалися, вихователі змінюють види діяльності: спочатку – гра, потім – пісня. У спекотну днину діти відпочивають у затінку дерев.

Найбільш улюбленим місцем є пісочниця. Колективна творча праця об’єднує, вважають педагоги.

Щоденний ранковий прийом дітей розпочинався з температурного скринінгу та ранкової гімнастики на свіжому повітрі, що вводило дітей у загальний ритм життя та створювало їм гарний настрій.

Перша половина дня присвячувалася організованій освітній, ігровій, фізкультурно – оздоровчій діяльності дітей. У літній час значна увага приділялася проведенню на свіжому повітрі ігор з піском, водою, повітрям. Вихователями організовувалася праця дітей на квітнику, городі, в саду по догляду за рослинами. Літня пора сприяла активнішому контакту з природою через екскурсії, спостереження, дослідницько – пошукову роботу, проведення народних ігор.

Відповідно до плану роботи на оздоровчий період з дітьми проводилися такі заходи:

Свята та розваги: «Подорож до країни дитинства» 01.06.2020р. «Правила для пішоходів» 09.06.2020р. «Здрастуй, літо!» 16.06.2020р. «Колосок»; 26.06.2020р. «Про Півника, Курочку та хитру Лисичку» 30.06.2020р. «На Івана, на Купала»; 07.07.2020р. “День Народження в садочку відзначаємо!” 14.07.2020р. “Хто спритніший”21.07.2020р. “Веселимось, граємо – літечко вітаємо!” 28.07.2020р. «На лісовій галявині» 03.08.20р. «Свято бантика» 10.08.2020р. «Спас Яблучний» 17.08.2020р. «Веселі козацькі розваги»25.08.2020р.

Тематичні тижні: “Здорова дитина – майбутнє України” 01.06.-09.06., «Тиждень безпеки» 09.06.- 12.06. «Тиждень експериментів» 15.06. – 19.06. «В гостях у казки» 22.06. – 26.06. «Екологічна стежинка» 13.07.-17.07. «В країні чеснот» 20.07.-24.07. «Тиждень здоров’я і спорту» 27.07.-31.07 «Тиждень зі знавцями» з 03.08 по 07.08.20 р. «Тиждень цікавих справ» 10.08 по 14.08.20р. «Україна – рідний край» з 17.08 по 21.08.20р.  «Прощаємося з літечком» (підсумковий) 25.08 по 28.08.20р. «Що? Де? Коли?» 06.08.«Чепурушка» 13.08.2020р. «Юні дизайнери та флористи» (створення композицій) 20.08. «Україна – мій рідний край» малюнки до Дня незалежності України серед дітей 21.08. «Як ми провели літо» (фотоетюди) 27.08.2020р.

Конкурси, виставки, вікторини:

“Чудасія в природі” (вироби з природного матеріалу) 13.07.-17.07. “Вечір чарівних слів” (на знання і використання слів етикету) 23.07.2020р.

Проблеми оздоровлення дошкільнят, зміцнення та збереження їхнього здоров’я ніколи не втрачають своєї актуальності, тому в літній період оздоровчо-профілактична робота в дитсадку була спрямована насамперед на охорону та зміцнення психічного та фізичного здоров’я дітей, підвищення захисних сил організму, виховання стійкого інтересу до рухової активності, звички до здорового способу життя, формування життєво-необхідних рухових умінь, навичок та фізичних якостей, формування культури здоров’я. Після денного сну проводились комплекси гімнастики пробудження, до складу якої входили загальнорозвиваючі вправи, вправи для профілактики плоскостопості та порушень постави. Щоденно в кожній віковій групі планувалися рухливі ігри, що в свою чергу забезпечувало активний руховий режим протягом дня. Успіх всіх загартовуючих заходів (повітряні, сонячні ванни, водні процедури і т.д) забезпечувався дотриманням основних принципів загартування: поступовості, систематичності та врахування індивідуальних особливостей кожної дитини.

Проводилася відповідна робота і з педагогами закладу:

Оперативні наради при завідуючій: «Організація освітньо – виховної роботи з дітьми в літку»; «Уроки безпечного життя»; «Фізичне виховання дітей улітку» з рекомендаціями по оздоровленню дітей влітку, попередження дитячого травматизму.

Методичні посиденьки: «Збереження життя і здоров’я дітей», «Ландшафтний дизайн, як засіб креативного розвитку дошкільників».

Консультації: «Уявний світ дітей дошкільного віку», «Творчі здібності дітей-на кінчиках їхні її пальців».

Збереження та зміцнення здоров’я дітей неможливе без валеологічної освіти дошкільнят та навчання їх поводження у надзвичайних ситуаціях. Відповідно до Концепції неперервної валеологічної освіти в Україні, робота педагогічного колективу в літній період спрямовувалась на формування у дітей елементарних уявлень, понять та знань про складові здоров’я людини та вплив довкілля на його зміцнення, формування практичних умінь та навичок для зміцнення здоров’я людини, виховання у дітей інтересу до зміцнення свого здоров’я. Ці завдання вирішувались в процесі різних видів діяльності: заняття, ігрова діяльність, бесіди, екскурсії, наочні форми роботи тощо. Враховуючи актуальність проблеми, вихователі постійно працювали над формуванням культури здоров’я вихованців, прищеплювали розуміння пріоритету здорового способу життя, надавали ґрунтовні знання про основи здоров’я, щоб знання, уміння і навички перейшли у звичні, необхідні потреби.

Ефективність оздоровчої роботи визначалась правильно спрямованою роботою з батьками з даного питання. Під час онлайн-консультацій, через оформлення батьківських куточків, папок-пересувок, з якими батьки мали змогу ознайомитись в групах Viber на кожній віковій групі, через ці групи вихователі інформували родини про їх вплив на формування фізичного здоров’я дітей. До відома батьків були представлені напрямки формування культури здоров’я у дитячому садку, як саме і коли здійснюються оздоровчі заходи. Санбюлетні, консультації та рекомендації для батьків регулярно змінювались. Позаду веселкове літо… Для наших маленьких вихованців воно було цікавим, захоплюючим та змістовним. Усі проведені протягом літа заходи запам’ятались дітям новими враженнями від побаченого, дитячі голівки збагатились новими знаннями, їх тіло здорове, а очі сяють – поставленої мети досягнуто

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *