Тел. 097-567-32-66, 

Аплікація

Що таке аплікація для дитини?

Аплікація – це найпрекрасніше, що може статися з дитиною. Адже тут дозволено рвати, зминати, склеювати клеєм і різати ножицями! В процесі цієї творчості дитина пізнає нові можливості навколишнього світу. Чим більше малюки “працюють” пальчиками – мнуть, гладять, перебирають, складають, ріжуть, – тим більше розвиваються у них сенсорні еталони та дрібна моторика рук. Дитина, займаючись аплікацією, використовує всі свої сенсорні можливості: розрізняє кольори і відтінки паперу для творчості, відчуває різноманітність матеріалів (листочки, шишки, гілочки, каштани), чує шурхіт паперу, хрускіт при його розрізанні, відчуває запах фарби, клею або природних матеріалів ..

Для дитини заняття аплікацією являються не тільки цікавими і пізнавальними, але і є частиною освіти. Саме ми на заняттях гуртка розвиває в діток почуття прекрасного, є першою сходинкою майбутнього дизайнера – розвиває художні навички. Дитина вчиться гармонійно підбирати кольори, працювати з формами, відтворювати і придумувати різноманітні композиції.

Аплікація може бути різнобічною: пласка або об’ємна, монохромна або різнобарвна, зроблена з одного або безлічі матеріалів.

Для занять з дітьми аплікацією, знадобиться:

папір та картон (шкільні набори для творчості, креп-папір, пакувальна подарункова, серветки, газети, журнали, листівки…),

  • картон (шкільний, пакувальний, гафрокартон, дизайнерський…),
  • текстиль – тканина (бязь, котон, трикотаж), нитки, стрічки, тасьми, фетр, вата,
  • природний матеріал – засушене листя, квіти, насіння, лушпиння, шкаралупа горіхів, яєць,
  • пластичні маси – пластилін, тісто, глина,
  • крупи – рис, гречка, манка, горох,
  • декоративні елементи – набори для творчості (ґудзики, намистини, камінчики, об’ємні наклейки);
  • і все, що піддається різанню і наклеювання і не несе шкоди здоров’ю.

Якщо ви ось-ось вирішили зайнятися з дитиною аплікацією і не знаєте з чого почати – почніть з кольорового паперу і картону. Це найпростіші і легкі у використанні матеріали. Вибирайте найяскравіші кольори для аплікацій  і сміливо експериментуйте разом з вашим малюком!

  Крафтмайстерня «Дитячі фантазфї» представляє весняну виставку «Самчиківська квітка» за мотивами західноукраїнського декоративного розпису. Це об,ємна (рельєфна) стилізована декоративна традиційна аплікація зі створення дітьми тривимірної фантазійної квітки з традиційними хвилястими  самчиківськими узорами на вигадливих барвистих квітах, де вони навчалися поєднувати найрізноманітніші деталі, створювати  яскраві кольорові рішення,  притримуючись законів кольорознавства,