Тел. 097-567-32-66

Що мають знати батьки про щеплення!

  Будь-хто з батьків бажає, щоб їхня дитина була насамперед здоровою. Але не всі знають, як уберегти дитину від захворювань. Вчасно зроблені щеплення дають змогу запобігти багатьом небезпечним захворюванням.

  Найефективнішим засобом захисту від інфекційних захворювань є щеплення, але кількість спалахів інфекційних захворювань буде  мінімальним якщо кількість щеплених дітей становитиме 90-95%. Такий відсоток вакцинованих формує «колективний імунітет» і поширеність інфекційних захворювань зменшиться. Якщо відмінити вакцинацію багато рідкісних захворювань пошириться знову.

  Інфекційні захворювання безпечні для життя і здоров’я дітей віком до 1 року. Саме недостатність антитіл в організмі дитини робить її незахищеною. Дитину може інфікувати найближче оточення, тому час вакцинації визначає її ефективність: чим раніше тим краще. Саме тому щеплення роблять у перші місяці та дні після народження.

  Вакцинація безпечніша, ніж захворювання. Відповідь організму на щеплення в кожної дитини індивідуальна. Дитина може захворіти, але захворювання буде протікати легше. Дітям роблять щеплення вакцинами, що містять ослаблений вірус, який здатний виробляти антитіла, але не спричиняють захворювання. Вакцинація не перевантажує імунну систему, а підчас захворювання навантаження на імунітет набагато вище. Наша імунна система пристосована до контактів з великою кількістю мікроорганізмів. Уже в перші години життя дитина переходить від стерильних умов організму матері до існування в світі, населеному багатьма мікроорганізмами. Хоча поліпшення гігієни, миття рук і чиста вода можуть захистити людей від таких хвороб  як грип, більшість вірусів поширюється незалежно від того, наскільки ми дотримуємось гігієни. Вакцинація сучасними препаратами ефективніша і безпечніша ніж ускладнення, викликані захворюванням. Саме тому ставлення до вакцинації, як обов’язкової, декларують усі члени Всесвітньої організації охорони здоров’я. Позитивного ставлення до вакцинації навчають у всіх цивілізованих країнах світу.

  Відповідно до наказу МОЗ № 551 від 11.08.2014 профілактичні щеплення здійснюються в кабінеті щеплень в амбулаторії під наглядом медичної сестри та лікаря.  Щеплення проводяться зареєстрованими в Україні вакцинами згідно з Календарями щеплень.  Транспортування, збереження і використання здійснюється з дотриманням «Холодового ланцюга».

Новий Календар профілактичних щеплень в Україні

 затверджений відповідно до наказу МОЗ «Про внесення змін до Календаря профілактичних щеплень в Україні» від 18.05.2018 р. №947.

Додаткова інформація про щеплення.